K&M 210/9 adjustable microphone stand with 2-piece boom arm and t-bar, maximum height 1605mm, chrome
K&M 210/9 adjustable microphone stand with 2-piece boom arm and t-bar, maximum height 1605mm, chrome
| Range | Topline |
| Weight | 3.19 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 985 mm |
| Height | From 900 to 1,605 mm |
| Boom arm length | From 435 to 745 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Chrome |
More Images
K&M 210/9 adjustable microphone stand with 2-piece boom arm and t-bar, maximum height 1605mm, chrome
| Range | Topline |
| Weight | 3.19 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 985 mm |
| Height | From 900 to 1,605 mm |
| Boom arm length | From 435 to 745 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Chrome |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Topline |
| Weight | 3.19 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 985 mm |
| Height | From 900 to 1,605 mm |
| Boom arm length | From 435 to 745 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Boom arm | 2-piece telescopic design |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Chrome |
