K&M 199 three piece compact microphone stand with lightweight plastic base, maximum height 1480mm
K&M 199 three piece compact microphone stand with lightweight plastic base, maximum height 1480mm
| Range | Baseline |
| Weight | 1.52 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 95 x 85 x 565 mm |
| Height | From 625 to 1,480mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Non-scratching locking screws |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
More Images
K&M 199 three piece compact microphone stand with lightweight plastic base, maximum height 1480mm
| Range | Baseline |
| Weight | 1.52 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 95 x 85 x 565 mm |
| Height | From 625 to 1,480mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Non-scratching locking screws |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Baseline |
| Weight | 1.52 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 95 x 85 x 565 mm |
| Height | From 625 to 1,480mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Non-scratching locking screws |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
